Istnieje kilka możliwości pozbywania się płynnych zanieczyszczeń z posesji. Trzeba wiedzieć, że prawidłowe ich usunięcie stanowi jedną z podstawowych zasad dbania o środowisko naturalne. Tylko którą metodę wybrać? Jedną z najpopularniejszych i najbardziej komfortowych jest opróżnianie szamba przez szybkozłączkę.
Czym jest szybkozłączka?
Szybkozłączki znajdują zastosowanie między innymi w hydrantach. Pozwalają na błyskawiczną interwencję w przypadku pożarów. Montowane są także w szambach. Dzięki stalowym lub aluminiowym pierścieniom szybkozłączka umożliwia szybkie przyłączenie do niej węża i opróżnienie zbiornika w nieinwazyjny sposób.
Montaż instalacji opróżniania ścieków z zastosowaniem szybkozłączki nie jest skomplikowany. Polega na ulokowaniu rury około 0,5 metra pod ziemią oraz na umieszczeniu instalacji w specjalnie przygotowanym otworze w siatce lub w podmurówce ogrodzenia. Ułatwia to opróżnianie szamba, np. w Dąbrowie Górniczej bez konieczności wjechania na posesję.
Jakie są zalety i wady szybkozłączki?
Opróżnianie szamba przez szybkozłączkę gwarantuje wiele korzyści: dzięki jej odpowiedniej budowie zapachy ograniczane są do minimum. Poza tym szambo może być opróżniane przez specjalistyczną firmę nawet w momencie, w którym nie ma nikogo w domu. Dlatego opróżnianie szamba przez szybkozłączkę jest propozycją bardzo praktyczną, elastyczną i komfortową.
Zamontowanie szybkozłączki związane jest z dodatkowym kosztem w początkowej fazie montażu (dot. odpowiedniego umiejscowienia elementów). Dzięki temu zapewniony zostaje duży komfort użytkowania gotowej instalacji. Co więcej, montaż takiego systemu nie wymaga uzyskania specjalnych pozwoleń. Między innymi z tego powodu opróżnianie szamba przez szybkozłączkę jest coraz częstym wyborem.